Dr Magdalena Kaczkowska Serafińska - Uczelnia Vistula

Manager Grupy Uczelni Vistula, trener biznesu, konsultantka HR, wykładowca, coach. Wpisana do bazy Ministerstwa Skarbu Państwa jako rekomendowana kandydatka na Członka Rad Nadzorczych, Zarządów.

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (praca doktorska z wyróżnieniem – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Tytuł naukowy uzyskany przygotowując dysertację doktorską nt. czynników determinujących satysfakcję z pracy pracowników w różnych krajach Europy (jedyna praca doktorska poświęcona tematyce satysfakcji pracy na SGH).

Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w strukturach biznesowych, zarządzając kilkunastoosobowym zespołem oraz współpracując ze środowiskami biznesu i nauki. Pełnione funkcje to m.in.: HR Manager, Dyrektor, Prezes Fundacji, Kierownik Katedry Zarządzania w AFiBV, Kierownik ds. wdrażania Systemu Ocen i Rozwoju Pracowników, kierownik zespołu ds. wdrażana Księgi Jakości.

• Zainteresowania badawcze:

Satysfakcja z pracy pracowników, zaangażowanie pracowników, systemy motywacyjne, systemy ocen pracowniczych, systemy rozwoju pracowników, zarządzanie kompetencjami, tworzenie opisów stanowisk pracy, tworzenie ścieżek kariery, wdrażanie zmian w organizacji

Wykładane przedmioty:

Zarządzanie, Zarządzanie ludźmi, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Gospodarowanie Zasobami Ludzkimi, Zachowania organizacyjne, Szkolenia i rozwój pracowników, Konwersatorium dyplomowe dla specjalności ZZL.

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

• Universita Bocconi w Mediolanie,
    • IADE – Creative University w Lizbonie.

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• 2012-2014 Kierownik Katedry Zarządzania w Akademii Finansów i Biznesu Vistula,
    • Kierownik ds. wdrażania Systemu Ocen i Rozwoju Pracowników, kierownik zespołu ds. wdrażana Księgi Jakości, wykładowca, HR Manager GUV, konsultant HR, trener biznesu.

Działania naukowe:

Realizacja projektu badawczego w Polsce i poza jej granicami w zakresie postaw pracodawców wobec zatrudniania pracowników wiedzy 65+ i dobrych praktyk, w obszarze zatrudniania tej grupy pracowników.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: