Magdalena Kaczkowska-Serafińska

e-mail:  m.kaczkowska-serafinska@vistula.edu.pl
Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Manager Grupy Uczelni Vistula, trener biznesu, konsultantka HR, wykładowca, coach; wpisana do bazy Ministerstwa Skarbu Państwa jako rekomendowana kandydatka na Członka Rad Nadzorczych, Zarządów; doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (praca doktorska z wyróżnieniem – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – nt. czynników determinujących satysfakcję z pracy pracowników w różnych krajach Europy (jedyna praca doktorska poświęcona tematyce satysfakcji pracy); doświadczenie zawodowe zdobyła w strukturach biznesowych zarządzając kilkunastoosobowym zespołem oraz współpracując ze środowiskami biznesu i nauki; autorka publikacji naukowych poruszających obszar wielopłaszczyznowego zarządzania pracownikami z pokolenia w ujęciu międzykulturowym.

Zainteresowania badawcze:

• satysfakcja z pracy pracowników w Polsce i we Włoszech;
  • zaangażowanie pracowników;
  • pokolenie Y;
  • systemy motywacyjne;
  • systemy oceny i rozwoju kadr;
  • systemy rozwoju kariery;
  • zarządzanie kompetencjami;
  • opisy stanowisk pracy i tworzenie ścieżek kariery;
  • wdrażanie zmian w organizacjach.