e-mail:  m.bonikowska@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Międzynarodowe

Studiowała w Polsce i we Francji (Sorbona); ukończyła studia doktoranckie i specjalistyczne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku; autorka ponad 150 publikacji, promotor prawie stu prac dyplomowych; prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych – jednego z najstarszych polskich think tanków specjalizujących się w sprawach zagranicznych; współzałożycielka i prezes ośrodka THINKTANK.; w latach 1995–1998 zajmowała się w TVP publicystyką krajową i międzynarodową; jako dyrektor Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej prowadziła rządowy Program Informowania Społeczeństwa o UE; w latach 2001-2007 roku była ekspertem, a potem szefem Programu Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej – najpierw w Polsce a później w Bułgarii, przygotowując te kraje do członkostwa w UE; była doradcą do spraw unijnych rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich; kierownik projektów międzynarodowych (m.in. w ramach Grupy Wyszehradzkiej, Partnerstwa Wschodniego oraz w ramach współpracy UE – Indie); komentatorka wydarzeń międzynarodowych w mediach krajowych i zagranicznych.

Zainteresowania badawcze:

• studia europejskie;