Adiunkt w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych oraz członkini Rady Programowej Insurance Form dla Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Członek Kapituły Polskiej Izby Ubezpieczeń na najlepszy artykuł z dziedziny ubezpieczeń dla środowiska dziennikarskiego. Specjalista z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, organizacji i ekonomiki przedsiębiorstw, prawa kontraktowego, alternatywnych metod rozstrzygania sporów sądowych i pozasądowych oraz negocjacji w biznesie.

• Zainteresowania badawcze:

• Ubezpieczenia gospodarcze, Organizacja i ekonomika przedsiębiorstw, Prawo kontraktowe Alternatywne metody rozstrzygania sporów sądowych i pozasądowych, Negocjacje w biznesie

Wykładane przedmioty:

• Wstęp do prawa, Prawo finansowe, Prawo gospodarcze, Prawo ubezpieczeniowe, Prawo spółek i ład korporacyjny, Przywództwo w organizacji, Mediacje społeczne, Wartościowanie pracy, Windykacja należności

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

• Narodowy Instytut Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy w Irpieniu
      Szkoła Głowna Handlowa
    • Uniwersytet Wrocławski Wydział Prawa Administracji i Ekonomii

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości – ( od 1994 – 2007)
    • Prodziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów – (od 2003 do 2006)
    • Prorektor do spraw studenckich Akademii Finansów – ( od 2006 do 2012)
    • Adiunkt w Akademii Finansów (obecnie Akademii Finansów i Biznesu Vistula) – (od 2007– nadal)
    • Kierownik Katedry Prawa Akademii Finansów – (od 2010 do 2012)

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie – od 1996
    • Członek Stowarzyszenia Naukowego Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe – (od 1997 – nadal)
    • Wiceprezes Zarządu Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej – (od 2002 – nadal)
    • Członek Kapituły PIU dla środowiska dziennikarskiego – (od 2004 – nadal)
    • Arbiter Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych – (od 2004 – nadal)
    • Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych – (od 2006– nadal)
    • Członek Rady Naukowej Periodyku „Rozprawy Ubezpieczeniowe” , czasopisma wpisanego na listę czasopism naukowych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – (od 2006 – nadal)
    • Recenzent periodyku „Rozprawy Ubezpieczeniowe” – (od 2007 – nadal)
      Członek Rady Programowej Insurance Forum, zrzeszającej kadrę zarządzająca i managerską – (od 2013 – nadal)

Działania naukowe:

• Kierowanie pracą podyplomową pt. „Umowa ubezpieczenia jako centralny instrument prawa ubezpieczeniowego” wyróżnioną nagrodą specjalną Rzecznika Ubezpieczonych w konkursie na najlepsze prace doktorskie, podyplomowe magisterskie i licencjackie z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych
    • Kierowanie pracą magisterską pt. „Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w świetle skarg kierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych” wyróżnioną trzecią nagrodą VI Edycji Konkursu na najlepsze prace doktorskie, podyplomowe magisterskie i licencjackie z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych
    • Kierowanie pracą podyplomową pt. „Klauzule abuzywne jako niedozwolone postanowienia umowne stosowane w umowach ubezpieczeń komunikacyjnych” wyróżnioną drugim miejscem w kategorii prac podyplomowych XI Edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską, podyplomową, magisterską, licencjacką z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych
  • Publikacje naukowe

1. „Fakultatywny charakter roszczenia najbliższych członków rodziny zmarłego o zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę – analiza przypadku”, „Rozprawy Ubezpieczeniowe” nr 17 (2/2014) ISSN 1896-3641
    2. „Roszczenie o zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego wobec zakładu ubezpieczeń”, „Rozprawy Ubezpieczeniowe” zeszyt nr 15 (2/2013) ISSN 1896-3641
    3. „Rozstrzyganie sporów na rynku ubezpieczeń przez sąd polubowny przy Rzeczniku Ubezpieczonych” materiały konferencyjne Międzynarodowej Naukowej Konferencji zorganizowanej w dniach 17 – 21 luty 2010r. przez Narodowy Uniwersytet Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy i Akademię Finansów w Warszawie.
    4. Recenzja książki dr Malwiny Lemkowskiej „Fuzje i przejęcia a wartość zakładu ubezpieczeń”, Poltext, 2010r. „Rozprawy Ubezpieczeniowe” Nr 9, (2/2010).
    5. Recenzja książki pod red. dr hab. Roberta Stefanickiego „Aktualne tendencje w prawie konsumenckim” Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2010r. „Rozprawy Ubezpieczeniowe” Nr 11, (2/2011).

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: