Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na studiach MBA. Autorka 11 książek i ponad 100 artykułów poświęconych kształtowaniu nowoczesnych strategii personalnych oraz doskonaleniu umiejętności menedżerskich kadry kierowniczej, w tym takich pozycji, jak:

• Kompetencyjne systemy ocen pracowników (Wolters Kluwer 2006, 2011),
  • Motywowanie. Wynagradzanie. Nagradzanie (współautorka, Wydawnictwo Infor 2004),
  • Coaching. Teoria, praktyka, studia przypadków (redaktor naukowy, Wolters Kluwer 2009),
  • rofesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha (Wolters Kluwer 2012),
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej (Wolters Kluwer 2013),
  • Mentoring. Teoria, praktyka, studia przypadków (redaktor naukowy, Wolters Kluwer 2014).

Współpracuje z wieloma firmami szkoleniowymi, prowadzi szkolenia otwarte oraz in company dotyczące doskonalenia umiejętności menedżerskich. Od kilkunastu lat pracuje także trener i konsultant ds. HR w firmach różnych branż i wielkości. Zajmuje się m.in. pomiarem kapitału ludzkiego organizacji, rekrutacją i selekcją pracowników, polityką szkoleniową, wdrażaniem systemów ocen okresowych, kształtowaniem ścieżek kariery zawodowej, zapobieganiem fluktuacji pracowników, podnoszeniem kompetencji interpersonalnych kierowników liniowych. Specjalizuje się także w zagadnieniach zarządzania przez wartości.

Prelegent na wielu konferencjach poświęconych kształtowaniu strategii personalnych i doskonaleniu umiejętności menedżerskich polskiej kadry kierowniczej. Przewodnicząca jury ogólnopolskiego konkursu Top Menedżer HR, przewodnicząca Komisji Certyfikacyjnej Konsultantów ds. Rekrutacji przy Polskim Forum HR, członek Komitetu Oceniającego Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W roku 2011 magazyn „Nowoczesna Firma” poprosił przedstawicieli branży personalnej o odpowiedzi na pytanie, kto ich zdaniem wywarł największy wpływ na kształtowanie zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce. Małgorzata Sidor-Rządkowska znalazła się w gronie najczęściej wymienianych osób (por. 20 lat HR w Polsce. Wewnętrzna siła i pasja – naukowcy, politycy, doradcy i praktycy, którzy kształtowali oblicze polskiego HR-u, Nowoczesna Firma, kwiecień 2011).

• Zainteresowania badawcze:

Budowanie strategii wspierających rozwój jednostek i organizacji.

Wykładane przedmioty:

Strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, Szkolenia i rozwój pracowników, Organizacja ucząca się.

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet w Białymstoku.

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• AFiB Vistula – adiunkt,
    • Polish Open Uniwersity – starszy wykładowca,
    • Akademia Medyczna w Warszawie – asystent.

Działania naukowe:

Publikowanie książek oraz artykułów, wystąpienia na konferencjach krajowych oraz międzynarodowych.

1. Mentoring. Teoria, praktyka, studia przypadków, red. nauk., Wolters Kluwer, Warszawa 2014.
    2. Kształtowanie nowoczesnych systemów ocen pracowników, wyd. IV, Wolters Kluwer, Warszawa 2013.
    3. Zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej. Ocena i rozwój członków korpusu służby cywilnej, Wolters Kluwer, Warszawa 2013.
    4. Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha, Wolters Kluwer, Warszawa 2012.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: