dr Małgorzata Stawicka
e-mail: m.stawicka@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, długoletni pracownik Katedry Biznesu Międzynarodowego, obecnie Zakładu Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej Politechniki Warszawskiej. Wykładowca w zakresie zarządzania strategicznego, biznesu międzynarodowego, przedsiębiorczości, międzynarodowego marketingu, ekonomii. Ma doświadczenie zarówno w pracy dydaktycznej, głównie w wyższych uczelniach ekonomicznych, jak i działalności konsultingowej. Autorka licznych publikacji z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w warunkach zmienności otoczenia, także podmiotów ochrony zdrowia.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• przedsiębiorstwo w biznesie międzynarodowym;
  • konkurencyjność państwa i przedsiębiorstwa;
  • strategie w biznesie międzynarodowym;
  • model współczesnego przedsiębiorstwa międzynarodowego;
  • ewolucja koncepcji przedsiębiorstwa;
  • uwarunkowania rozwoju sektora MSP i budowa biznesplanu;
  • przedsiębiorstwo w łańcuchu dostaw.