Marcin Bielski

e-mail: m.bielski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Grafika

Dyplom magisterski z fotografii i malarstwa na wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP w 2008 roku. Doktorat obroniony na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w 2019 r. (promotor: dr hab. Michał Borys).

Zajmuje się zagadnieniami koloru i światła w malarstwie abstrakcyjnym. Zaobserwowane z otoczenia motywy, stanowiące źródło inspiracji do obrazów i rysunków, przetwarza pod kątem budowy możliwie najmocniej oddziałującej na widza metaprzestrzeni. Pod tym pojęciem rozumie sumę przestrzeni na płaszczyźnie płótna i przestrzeni mentalnej, którą anektuje obraz w psychice odbiorcy. Ta przestrzeń ma dla niego kluczowe znaczenie w odbiorze prac malarskich.