Marcin Mikolajczyk

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Academii di Belle Arti w Turynie (Włochy). Doktorat obronił w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Był asystentem na Wydziale Grafiki ASP Warszawa. Prowadził także zajęcia z kreacji obrazu, oraz kompozycji wizualnej w Wyższej Szkole Promocji. Zajmuje się projektowaniem graficznym, a także sztukami wizualnymi: malarstwem, grafiką, obiektami artystycznymi, działaniami w przestrzeni, oraz projektowaniem w przestrzeni. Jest współtwórcą Wystawy Stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie (od koncepcji po projekt realizacyjny). Jest laureatem wyróżnienia dla Najpiękniejszej Książki Roku, za projekt dwujęzycznej książki, Wierszografia z twórczością Zygmunta Januszewskiego. Jako Art Director stale współpracuje ze Studiem animacyjno–postprodukcyjnym Waju. Fascynuje się przestrzeniami w sztuce, projektowaniu i naturze. Jest twórcą idei ,,Kreskomaterii” – budulca materii Wszechświata. Jego twórczość artystyczna jest prezentowana na wystawach indywidualnych w kraju oraz za granicą (min. w Australii i Chinach), oraz wielu wystawach zbiorowych (Polska, Indie, Francja). Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Euforis.