e-mail: m.kowalski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Grafika

Adiunkt na Wydziale Sztuki Techniki i Komunikacji w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, jak również na wydziale rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy w zakresie sztuk wizualnych, przede wszystkim rzeźbi – rzeźby kameralne , jak również duże realizacje przeznaczone do przestrzeni publicznej. Drewno jest wyjściowym materiałem większości jego prac. Fascynuje się średniowieczną rzeźbą ołtarzową, niekiedy zapożycza z ich stylistyki i kolorystyki. Interesuje się też rysunkiem i malarstwem dawnych mistrzów ale również sztuką współczesną. Wystawiał za granicą: Sztokholm, Bruksela, Düsseldorf. Ważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe: Warszawa Galeria Zachęta, Królikarnia, Salon Akademii. Orońsko, Wrocław Asp, Gdańsk Asp, BWA Włocławek. Realizacje w przestrzeni publicznej: płaskorzeźby na stacji metra Stare Bielany, tablica przestrzenna Stulecie Odzyskania Niepodległości Pruszków, ołtarze w kościołach w Warszawie w dzielnicach – Brudno, Ursynów, Saska Kępa.