e-mail:  m.gasinska@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Tytuł magistra i stopień naukowy doktora otrzymała w SGPiS (obecnie SGH); prorektor AFiB Vistula ds. studenckich, pełnomocnik Rektora SGTiH ds. studenckich; brała udział w ponad 20 projektach badawczych (indywidualnych i zespołowych), w tym 8 finansowanych ze środków UE (polityka społeczna, ubezpieczenia, rynek pracy, warunki pracy i ergonomia); autorka ok. 80 publikacji z zakresu polityki społecznej i socjalnej, rynków pracy, warunków pracy, ergonomii, ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczeń w zarządzaniu ryzykiem; autorka i współautorka 20 raportów z zakresu badań o zasięgu krajowym i międzynarodowym; uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2009 r.).

Zainteresowania badawcze:

• ubezpieczenia;
  • ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej;
  • ubezpieczeniowe narzędzia zarządzania ryzykiem;
  • zarządzanie warunkami pracy;
  • ochrona pracy i ergonomia;
  • rynek pracy osób z niepełnosprawnościami;
  • rynek pracy kobiet;
  • CSR;
  • Work-life balance;
  • zarządzanie zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.