e-mail:  m.szolucha@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia

Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie; w 2011 r. obronił doktorat w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; przedsiębiorca, autor lub współautor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych; członek New York Academy of Sciences, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, wiceprzewodniczący Rady Konsultacyjnej Służby Celnej; pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim i Parlamencie Europejskim; pisał analizy, prowadził szkolenia lub doradzał wielu podmiotom prywatnym, publicznym i pozarządowym w Polsce i za granicą; zawodowo związany jest również z mediami i komunikacją społeczną – był m.in. redaktorem naczelnym portalu Obserwatorfinansowy.pl, dyrektorem biura Związku Pracodawców Mediów Publicznych oraz rzecznikiem prasowym Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

Zainteresowania badawcze:

• ekonomia rozwoju;