UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: m.jakubowski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Informatyka

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka (z wyróżnieniem) uzyskał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w roku 2012 na podstawie rozprawy dotyczącej zorientowanych sprzętowo algorytmów estymacji ruchu w kompresji danych wizyjnych. Jest autorem kilkunastu artykułów z tej dziedziny, które zostały opublikowane w materiałach z międzynarodowych konferencji naukowych i w czasopismach z listy filadelfijskiej. Za osiągnięcia naukowe w latach 2012 – 2013 został wyróżniony nagrodą zespołową I stopnia Rektora Politechniki Warszawskiej. W latach 2002 – 2008 był pracownikiem naukowo-technicznym Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji (obecnie PIT-RADWAR), gdzie zajmował się projektowaniem i programowaniem systemów mikroprocesorowych na potrzeby sterowania i diagnostyki radarów wojskowych. Od roku 2016 jest zatrudniony w Zakładzie Projektowania Układów Scalonych i Systemów Elektronicznych Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula pracuje na stanowisku adiunkta od roku 2013 prowadząc zajęcia z takich przedmiotów jak Elektronika dla informatyków, Technika cyfrowa, Architektura systemów komputerowych i Systemy wbudowane.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Cyfrowe przetwarzanie sygnałów;