Dr Mariusz Jakubowski - Uczelnia Vistula

e-mail: m.jakubowski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Informatyka

Autor kilkunastu artykułów naukowych z dziedziny kompresji sygnałów wideo, które zostały przedstawione na międzynarodowych konferencjach i opublikowane w czasopismach z listy filadelfijskiej; za osiągnięcia naukowe w latach 2012-2013 wyróżniony nagrodą zespołową I stopnia Rektora Politechniki Warszawskiej; w latach 2002-2008 pracownik Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji (obecnie PIT-RADWAR), gdzie zajmował się projektowaniem i programowaniem systemów mikroprocesorowych na potrzeby sterowania i diagnostyki radarów wojskowych; pracownik badawczo-techniczny Zakładu Projektowania Układów Scalonych i Systemów Instytutu Technologii Elektronowej.

Zainteresowania badawcze:

• cyfrowe przetwarzanie sygnałów;