UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: m.rog@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Administracja

Doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa administracyjnego. Rozprawa doktorska: Zakres kontroli społecznej w systemie administracji lokalnej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wydział Prawa i Administracji, Toruń (1992). Autor ponad 50 publikacji z zakresu prawa administracyjnego, nauk o bezpieczeństwie, prawa konstytucyjnego i kryminologii.

Do lipca 2003 r. związany z Wyższą Szkołą Policji, w której pełnił funkcje kierownicze: od marca 2000 r. do czerwca 2003 r. Zastępca Komendanta – Prorektor ds. naukowo-dydaktycznych. Następnie pracował w administracji centralnej, pełniąc w latach 2005-2007 funkcję dyrektora Biura Prawnego Komendy Głównej Policji. Od 1 września 2004 r. zatrudniony w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, w której  od 1 października 2013 r. objął stanowisko profesora AH. Od 1 września 2009 r. do 31 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję Prodziekana Wydziału Administracji. Następnie od 1 września 2015 r. do 30  września 2018 r. – Dziekana Wydziału Administracji.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• prawo administracyjne;
  • prawo konstytucyjne;
  • teoria administracji;
  • organizacja administracji;
  • administracja bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • etyka.