UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: m.milewska@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia

Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Adiunkt na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Kierownik specjalności nauczycielskiej i opiekun praktyk studenckich dla specjalności nauczycielskiej. W latach 2014-2018 członek zarządu Międzywydziałowego Centrum Badań Niemcoznawczych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Od 2016 r. członek redakcji czasopisma naukowego „Studia Mazowieckie” oraz redaktor-koordynator portalu internetowego „Biuletyn Polonistyczny”. W latach 2017-2019 ekspert merytoryczny ds. przedmiotów humanistycznych w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie w projekcie: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólne w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”. Obecnie ekspert merytoryczny ds. historii w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie w projekcie: „Tworzenie e-materiałów dydaktycznych do kształcenia ogólnego – (Etap II)”. W latach 2015-2017 stypendysta niemieckiego stowarzyszenia Ost-West-Forum Gut Gödelitz. W latach 2018-2019 stypendysta niemieckiej fundacji Marion Dönhoff Stiftung. Od 2019 r. członek Akademickiego Towarzystwa Edukacyjno-Naukowego „Atena”.

W działalności naukowej zajmuje się historią XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień społecznych i zdrowotnych. Jest autorką opracowań i artykułów naukowych z zakresu opieki medycznej i ochrony zdrowia w XIX wieku, osadnictwa niemieckiego i edukacji historycznej.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• historia społeczna XIX wieku;