Dni otwarte online już od 21.09.2020

e-mail: m.faszcza@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia, Politologia

Dr nauk humanistycznych w zakresie historii od 2014 r.; absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Stypendysta Fundacji Lanckorońskich.  W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu historii prawa, historii wojskowości i historii społeczno-kulturowej, odnoszącymi się do antyku, wczesnego średniowiecza oraz nowożytnej recepcji antycznych idei. Od 2019 r. członek zwyczajny Stowarzyszenia Historyków Starożytności. Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych, jak również współautorem podręcznika licealnego do historii.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• starożytny Rzym;
  • ludy północnego Barbaricum;
  • wojskowość antyczna;
  • metodologia badań historyczno-wojskowych;
  • nowożytna recepcja antycznej myśli politycznej i wojskowej;
  • koncepcje obywatelskości na przestrzeni dziejów.