dr Monika Różycka
e-mail: m.rozycka@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

W 2019 r. uzyskała tytuł doktora w AFiBV, w 2010 r. tytuł magistra w dziedzinie ekonomia o specjalności finanse i rachunkowość przedsiębiorstw. W 2011 r. ukończyła Podyplomowe Studia Rachunkowości w Akademii Finansów w Warszawie. W 2014 r. zakończyła studia podyplomowe z seminariami doktorskimi w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w zakresie metodologii badań w naukach ekonomicznych. W roku akademickim 2012/2013 odbyła staż naukowy na Uczelni prowadząc zajęcia z przedmiotów z zakresu rachunkowości i podatków. W marcu 2013 r. dzięki pracy wykonanej podczas prowadzenia zajęć, decyzją studentów znalazła się w gronie najlepszych dydaktyków Uczelni, zajmując I miejsce w kategorii największych jednostek dydaktycznych. Jest wykładowcą akademickim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W czerwcu 2013 r. otworzyła przewód doktorski poświęcony ekonomicznym konsekwencjom zmian w podatku od towarów i usług oraz ich wpływu na funkcjonowanie MSP w Polsce. W lutym 2019 r. rozprawa doktorska została przyjęta przez Radę Wydziału. Od ponad dwudziestu lat jest zawodowo związana z księgowością, zajmuje stanowisko głównej księgowej w spółkach z o.o. Kilka razy w roku odbywa szkolenia z zakresu podatków.