UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: p.dechamps@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Posiada dyplom inżyniera elektromechanicznego Uniwersytetu w Liège, tytuł magistra nauk ścisłych Uniwersytetu Cranfield oraz doktorat z Uniwersytetu w Liège. Pracował przez 5 lat jako asystent na Uniwersytecie Liège w dziale energetyki. Następnie dołączył do Cockerill Mechanical Industries, jednego z czołowych światowych producentów kotłów odzysknicowych dla elektrowni, gdzie objął stanowisko Kierownika Działu R&D Engineering.

W latach 1998-2007 pracował w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Komisji Europejskiej jako specjalista ds. projektów czystych technologii węglowych, a później wychwytywania i sekwestracji CO2.

W latach 2008-2015 był członkiem Biura Doradców ds. Polityki Europejskiej przy Przewodniczącym Komisji ds. energii, zmian klimatu i środowiska.

W latach 2015-2019 Pierre był odpowiedzialny za długoterminowe ścieżki dekarbonizacji w DG ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej.

Pierre Dechamps jest obecnie starszym doradcą w FTI Consulting oraz członkiem zespołu ds. energii i zasobów naturalnych.

Oprócz swojej roli FTI, ma kilka zobowiązań dydaktycznych w instytucjach szkolnictwa wyższego w całej Europie w zakresie energii, klimatu i zrównoważonego rozwoju, w szczególności w Cranfield University, Ecole des Mines de Paris, IFP School, SciencesPo Paris oraz w Uczelni Vistula w Warszawie, wszystkie na poziomie magisterskim i/lub o charakterze ciągłego rozwoju zawodowego.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Polityka energetyczna, klimatyczna i środowiskowa na poziomie UE i globalnym;
  • Ekonomia energii i klimatu;
  • Polityki UE;
  • Zarządzanie projektami energetycznymi.