Przemysław Piotr Damski2

e-mail: p.damski@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki Miedzynarodowe

Historyk dyplomacji i stosunków międzynarodowych, dr nauk humanistycznych, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz British International History Group; dwukrotny stypendysta Roosevelt Institute for American Studies w Middelburgu w Holandii; prowadził badania w Wielkiej Brytanii, Holandii i w Niemczech; autor książki „Najbliższe narody. Stosunki brytyjsko-amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta (1901-1909)” oraz wielu artykułów dotyczących historii stosunków międzynarodowych XIX i XX wieku.

Zainteresowania badawcze:

• historia dyplomacji i stosunków międzynarodowych XIX i XX w. ze szczególnym uwzględnieniem stosunków brytyjsko-amerykańskich;
  • rola emocji w stosunkach międzynarodowych;
  • sprawa polska w polityce USA i Wielkiej Brytanii w XIX i XX w.