UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: r.biskupski@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Administracja

Dr nauk humanistycznych, podyplomowe studia w Polskiej Akademii Nauk z zakresu Europejskiego Prawa  Samorządowego. W latach 1991-98 dyrektor delegatury INTER-VIS w Kijowie. W latach 2002-2006 dyrektor Zakładu Komunalnego w Legionowie i przewodniczący Rady Powiatu Legionowskiego. Aktualnie prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym NADZIEJA w Legionowie, założyciel i dyrektor Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założyciel Legionowskiego Klubu AMAZONEK i Centrum Wolontariatu Seniorów,  członek organów przedstawicielskich, wiceprzewodniczący Mazowieckiej Rady Seniorów, członek Powiatowej Rady Rynku Pracy, Rady Pożytku Publicznego w Legionowie i innych. Inicjator powstania jednej z pierwszych w Polsce Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie i od początku jej przewodniczący. Inicjator wielu działań w zakresie polityki senioralnej w Legionowie i na Mazowszu.  Koordynator wielu projektów samorządowych i Unii Europejskiej. Człowiek Roku 2015 miasta Legionowo. Od wielu lat nauczyciel akademicki na Wydziale  Administracji w Akademii Humanistycznej w Pułtusku i innych uczelniach, w tym zagranicznych. Moderator debat i dyskusji dotyczących polityki senioralnej na Mazowszu i w kraju.

Autor wielu artykułów o tematyce społecznej, w szczególności z zakresu problematyki  bezpieczeństwa i funkcjonowania osób starszych w Polsce.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• UE i instytucje unijne;
  • samorząd terytorialny w Polsce;
  • Europa wschodnia, szczególnie Ukraina, Rosja, Białoruś;
  • współpraca międzynarodowa krajów Europy Wschodniej.