Slawomira Kolsut

Doktorantka Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, nauczyciel i pedagog. Autorka podręczników do nauki języka niemieckiego specjalistycznego: „Wirtschaftsgespräche”, „Politik und Recht auf Deutsch” oraz współautorka publikacji z zakresu języka ogólnego: „Zusammen in Europa – Podstawy komunikacji”, „Repetytorium Leksykalne – Niemiecki – przygotowanie do egzaminów językowych”, CD-ROM – „Repetytorium leksykalne” , „Język Niemiecki w krzyżówkach”. Jest również współautorką „Programu nauczania języka niemieckiego w szkołach ponadgimnazjalnych w zakresie podstawowym i rozszerzonym na etapie edukacyjnym IV.1” do podręcznika „Expedition Deutsch” oraz scenariuszy do lekcji do podręcznika języka niemieckiego „Ich und du” dla szkół podstawowych. Jest współautorką części projektowej najnowszych podręczników do nauki języka niemieckiego wykorzystujących podejście zadaniowe: „Super!1”, „Super!2”, wydanych przez wydawnictwo Hueber. Uczestnik międzynarodowego projektu „JASNE. Alles-klar”, w ramach którego powstała publikacja ze szczegółowymi profilami potrzeb komunikacyjnych dla wybranych zawodów oraz interaktywne multimedialne materiały dydaktyczne do nauki języków obcych (j. niemiecki, polski, czeski, słowacki). Jako edukator prowadziła seminaria i prezentacje dla nauczycieli, organizowane przez wydawnictwo LektorKlett. Zajmuje się podejściem zadaniowym do nauczania języków obcych z perspektywy neurobiologicznej oraz nauczaniem zorientowanym na zdobywanie kompetencji.