Posiada tytuł Project Management Professional, najważniejszy certyfikat zarządzania projektami, wystawiany przez Project Management Institute, PMI, globalną organizację kierowników projektów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Działający kierownik projektów. Ma ponad 20 lat praktyki w zarządzaniu projektami, doradztwie, audytowaniu projektów, wdrażaniu rozwiązań z tego obszaru. Wykładowca zarządzania projektami na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Mgr matematyki, dr ekonomii (specjalizacja: zarządzanie projektami). Członek zespołów PMI tworzących standardy zarządzania projektami, np. A Guide to Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide, najważniejszy światowy standard zarządzania projektami, w obiegu ponad 5 mln egzemplarzy, tłumaczenie na 10 języków), Standard for Program Management. Udział Gasika w wypracowywania tych standardów został uznany przez PMI za znaczący (significant). Asesor światowej nagrody Project Excellence Award, przyznawanej przez International Project Management Association (IPMA). Wykładowca na światowych kongresach zarządzania projektami zarówno PMI, jak i IPMA.

Autor kilkudziesięciu artykułów z zakresu zarządzania projektami, publikowanych w zagranicznych i krajowych czasopismach. Publikował m. in. w najbardziej prestiżowym periodyku naukowym poświęconym zarządzaniu projektami (jako jedyny dotychczas polski autor) Project Management Journal. Ekspert ds. projektów Government Accountability Office (odpowiednik polskiej NIK), organu Kongresu Stanów Zjednoczonych. Prowadzi w AFiBV projekt badawczy „Model dojrzałości krajowych systemów realizacji projektów publicznych”, którego celem jest wypracowanie zaleceń – na poziomie rządów – dotyczących sprawnej realizacji projektów. Od początku 2014 roku opublikował ok. 20 artykułów dotyczących usprawniania polskiej administracji publicznej (głównie „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”).

• Zainteresowania badawcze:

• Zarządzanie projektami, zarządzanie programami, zarządzanie wiedzą, administracja publiczna

Wykładane przedmioty:

• Zarządzanie projektami

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Ekspert ds. projektów Government Accountability Office, organu Kongresu Stanów Zjednoczonych.
    • Członek Project Management Institute i International project Management Association.

Działania naukowe:

• W latach 2013-2016 realizuje projekt „Model dojrzałości krajowych systemów realizacji projektów publicznych” finansowany z funduszy Narodowego Centrum Nauki.
  • Publikacje naukowe :

2015

1. S. Gasik. National Public Projects Implementation Systems. How to Improve Public Projects Delivery from the Country Level. IPMA 29th World Congress, September 2015, Panama City, Panama
    2. S. Gasik. Zarys modelu krajowych systemów realizacji projektów publicznych. Kwartalnik Zarządzanie Publiczne, Instytut Spraw Publicznych UJ. 4 (28). Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    3. S. Gasik. An Analysis of Knowledge Management in PMBOK® Guide, PM World Journal, Vol. 4., Issue 1, January 2015

2014

1. S. Gasik. P-government – a Framework for Public Projects Management, PM World Journal, Vol. 3, Issue 7, July 2014 (portugalskie tłumaczenie: p-Governo – Um Sistema para Gestão de Projetos Públicos; Gabinete do Governador do Estado da Bahia, Brazil)
    2. S. Gasik: Model zarządzania projektami publicznymi. Kwartalnik Naukowy Uczelni Vistula 2 (40): 31-60

2013

1. S. Gasik: Controlling projektów. W: Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Red. naukowa T. Kamiński. Wydawnictwa AFiBV.
    2. S. Gasik. Zaufanie i partnerstwo jako alternatywa dla kontroli w projektach publicznych. W: Kontrola Zamówień Publicznych. Red. Naukowa T. Kocowski, J. Sadowy. Urząd Zamówień Publicznych.

Publicystyka

2015

1. S. Gasik. Zamówienia skazane – sukces czy porażka. Rzeczpospolita, 121 (10150) 26 maja 2015.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: