Absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Elektrotechnika o specjalności „Informatyka i automatyka”. Autor rozprawy doktorskiej „Metody poprawy efektywności komunikacji międzywęzłowej w architekturach warstwowych z ruchem multimedialnym” obronionej w Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Autor kilkudziesięciu prac naukowych.

• Zainteresowania badawcze:

• Sieci komputerowe, sieci neuronowe

Wykładane przedmioty:

• Przedmioty związane z sieciami komputerowymi
    • Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:
    • „Panele fotowoltaiczne XXI wieku i pompy ciepła – porównanie efektywności systemów”, Politechnika Rzeszowska

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• Wykładowca – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie,
    • Adiunkt – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Opiekun w Akademii Cisco

Działania naukowe:

• Udział w projekcie NCN pt. „Intelligent nonlinear systems with deep and shallow architectures”
  • Publikacje naukowe:

1. Yu H., Reiner P.D., Xie T., Bartczak T., Wilamowski B.M., An Incremental Design of Radial Basis Function Networks, Neural Networks and Learning Systems, IEEE Transactions, Vol. 25, Issue 10, Oct 2014.
    2. Hajder M., Kolbusz J., Bartczak T., Effective method for optimizing hierarchical design process for interactive systems, Human System Interaction (HSI), 2013 The 6th International Conference, 6-8 June 2013.
    3. Hajder M., Kolbusz J., Bartczak T., Cost models for life-cycle phases of information systems, Human System Interaction (HSI), 2013 The 6th International Conference, 6-8 June 2013.
    4. Hajder M., Kolbusz J., Bartczak, T., Undirected graph algebra application for formalization description of information flows, Human System Interaction (HSI), 2013 The 6th International Conference, 6-8 June 2013.
    5. Hajder M., Bartczak T., Nycz M., 200 zadań rozwijających myślenie dzieci i dorosłych, WSIiZ, Rzeszów 2013, ISBN 978-83-937166-0-9.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: