dr Tomasz Dziubecki
e-mail: tdziubecki@poczta.onet.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Absolwent historii sztuki na ATK (UKSW) (1981), dr nauk humanistycznych w zakresie historii na ATK (UKSW) w Warszawie. Wykładowca historii sztuki i architektury na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej od 1998 r. autor ok. 50 publikacji (w tym w j. angielskim i hiszpańskim), uczestnik sesji naukowych w Polsce, W. Brytanii, Hiszpanii i Francji. Zajmuje się ikonologią i strukturami symbolicznymi w europejskiej sztuce i architekturze czasów nowożytnych. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki (oddział warszawski).