Wirtualne targi pracy JobDay 2020!

dr Tomasz Rudowski
e-mail: t.rudowski@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia hiszpańska

Doktor nauk społecznych od 2016 r., politolog, iberoamerykanista, wykładowca akademicki. Obronił doktorat na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego („Latynoamerykański model rozwoju. Strategie i koncepcje modernizacji państw regionu – studium porównawcze”). Uczestnik programu Erasmus na Universidad Autónoma de Madrid oraz stypendysta rządu Meksyku w 2014 r. W 2016 r. odbył staż naukowy na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Amsterdamskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach rozwoju społeczno-gospodarczego państw latynoamerykańskich, historii gospodarczej Ameryki Łacińskiej oraz stosunków międzynarodowych w regionie. W swoich badaniach łączy zagadnienia związane z historią, ekonomią, polityką i kulturą Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• stosunki międzynarodowe w Ameryce Łacińskiej;
  • historia i polityka Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej;
  • kultura i cywilizacja Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.