UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Dr Tomasz Siemek w 2000 r. ukończył studia na Wydziale Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera. W 2003 r. rozpoczął, a w 2007 r. ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia II stopnia uzupełnił studiami podyplomowymi z zakresu systemów informatycznych i zarządzania systemami IT na Politechnice Warszawskiej, na wydziale Elektrycznym. Do 2010 r. specjalizował się w metodykach zarządzania projektami, co potwierdził dwiema publikacjami związanymi z tą dziedziną. W 2011 r., za sprawą doświadczeń nabytych w 2010 r. na  Uniwersytecie w Oxfordzie, który ukończył z dyplomem Oxford Executive Strategy and Innovation Programme, zaczął zajmować się tematyką systemów zdalnego dostępu do środowisk laboratoryjnych. Uczestniczył czterokrotnie w konferencji Uniwersytet Wirtualny oraz kilkunastu konferencjach związanych z tematyką zdalnego nauczania. W 2012 r. był  pomysłodawcą wirtualnych laboratoriów wspomagających proces nauczania inżynierskiego. Od 2017 r. prowadził badania i rozwijał narzędzie do zarządzania całym procesem przygotowania środowisk wirtualnych w dziedzinach inżynierskich w ciągle zmieniającym się środowisku. Od 2007 r. związany jest również ze środowiskiem akademickim prowadząc wykłady o tematyce chmury obliczeniowej oraz metodyk zarządzania projektami. Za jedno z największych osiągnięć uważa umieszczenie rozwiązania wypracowanego przez firmę Cloudteam, którą założył w 2003 r.,  na liście zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej narzędzi online. W 2021 r. uzyskał tytuł doktora nauk informatycznych pisząc pracę na temat narzędzi wspomagających nauczanie inżynierskie. Obecnie jego zainteresowania naukowe związane są z narzędziami do edukacji zdalnej.