dr Wojciech Rezner
e-mail: w.rezner@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji; Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Program kształcenia: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna; Zarządzanie

Doktor nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa). Z rynkiem finansowym związany od 1993 r. W latach 1993-2007 zatrudniony w I Programie Polskiego Radia jako dziennikarz, publicysta gospodarczy. Wieloletni wydawca i prowadzący najpopularniejszą w Polsce audycję o tematyce gospodarczej „Radio Biznes”, przygotowywał i prowadził serwisy gospodarcze w audycji „Sygnały Dnia”. W latach 2006-2007 publicysta TV Biznes, twórca, autor i prowadzący program „Finanse Osobiste”. Laureat wielu konkursów dziennikarskich. W 2003 r. od profesora Leszka Balcerowicza − prezesa NBP, otrzymał nagrodę główną im. Władysława Grabskiego w kategorii dziennikarstwa radiowego za najlepsze audycje o tematyce ekonomicznej wyemitowane w 2002 roku, w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez NBP i Agencję Reuters Polska. W 2006 r. DWS Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przyznało mu specjalną nagrodę za profesjonalną i konstruktywną analizę oraz popularyzację tematyki związanej z rynkiem kapitałowym w 2006 r.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• finanse – system rynkowy i publiczny;
  • ekonomia – głównie makroekonomia;
  • marketing;