e-mail: z.lewandowska@vistula.edu.pl
Wydział: Europejski Wydział Sztuk
Kierunek Kształcenia: Grafika

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w 1997 roku w pracowni animacji prof. Kazimierza Urbańskiego); zajmuje się ilustracją i grafiką projektową oraz ilustracją autorską (plakaty, katalogi, okładki książkowe); brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych; w swojej twórczości stosuje różne techniki: rysunek, grafikę cyfrową i malarstwo; realizowała zlecenia m.in. dla takich wydawnictw jak: W.A.B, Czytelnik, Media Rodzina; jej ilustracje zamieszczane były w magazynach: City Magazine, Twój Styl; jej zamiłowanie do baśni archetypowej zaowocowało cyklem prac pt. “Synergia baśni“, który powstał na użytek pracy doktorskiej obronionej na UMCS w Lublinie.

Zainteresowania badawcze:

• grafika ilustracyjna.