UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: a.marszewski@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego – wydział pedagogii  – Anglistyka. Absolwent studiów językowych w Los Angeles. Absolwent Studium Ekonomicznego w Warszawie – wydział Finanse i rachunkowość.  Absolwent podyplomowych studiów dla Kadry Kierowniczej w Duesseldorfie „Creative Marketing” w języku niemieckim.

Pracownik PHZ 'UNIVERSAL” – obsługa dokumentowo – handlowa kontraktów handlowych.

Pracownik Centrali Importowo Exportowej 'Impexmetal” – obsługa kontraktów na giełdzie londyńskiej

oraz realizacja kontraktów sportowych. Doradztwo dla firm niemieckich wchodzących na rynek polski.

Pracownik Sejmu RP. Wykładowca na kilku uczelniach wyższych, w tym Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• różnice i podobieństwa w systemie podejścia do biznesu RFN/Polska/USA;
  • zarządzanie strategiami, zmianą, sprzedażą, łańcuchem dostaw;
  • zmiany w systemie zarządzania w wyniku reform oraz systemu ekonomicznego;
  • przedsiębiorczość – modele rozwoju small business w Europie;
  • czynniki uzyskiwania i utrzymania przewagi konkurencyjnej w biznesie;
  • prezes winnicy „Małe Dobre” koło Kazimierza nad Wisłą. Winnica jako zarządzanie  „small business” i jego wpływ  na lokalną przedsiębiorczość.