Wirtualne targi pracy JobDay 2020!

mgr Dobrochna Kędzierska
e-mail: kedzierskadobrochna@gmail.com
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarz, reporter tygodnika „Polityka”, redaktor naczelny dziennika „Glob 24”, kierownik oddziału warszawskiego tygodnika Wprost z okresu jego największych sukcesów, pierwszy redaktor naczelny portalu Wirtualna Polska, doradca marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, doradca wicepremiera Marka Pola, autor projektu i szef Biura informacyjnego Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach prezydenckich i parlamentarnych, laureatka nagród i konkursów dziennikarskich. Autorka i współautorka projektów i realizacji wystaw fotograficznych w warszawskiej Zachęcie: „Zakazane zdjęcia” (Rzym, Lipsk, Chicago, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk) i „Taka była Polska”. Autorka tomiku reportaży „Żal na luzie”. Autorka ok. 600 wywiadów  z osobistościami życia gospodarczego i politycznego. Promotor 456 prac licencjackich w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. Poseł Sejmu X kadencji, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, członek delegacji polskiej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• zarządzanie informacją;
  • technologie informacyjne w mediach.