mgr inż. arch. Anna Stefańska
e-mail: a.stefanska@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Mgr inż. arch. Anna Stefańska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Architektury PW. W swojej pracy badawczej zajmuje się głównie zagadnieniami interdyscyplinarnymi z pogranicza architektury i konstrukcji, takimi jak optymalizacja topologiczna, projektowanie generatywne w konstrukcji i architekturze. W pracy zawodowej zajmuje się projektowaniem obiektów kubaturowych oraz wnętrz komercyjnych i prywatnych.  Od 2015 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne m.in. z budownictwa, projektowania konstrukcji, projektowania wnętrz, wstępu do projektowania, BIM.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• budownictwo;
  • optymalizacja interdyscyplinarna w architekturze i konstrukcji;
  • projektowanie konstrukcji;
  • projektowanie parametryczne.