Marta Bartnicka

Z wykształcenia informatyk (Systemy Informacji Naukowo-Technicznej, Politechnika
Wrocławska). Przez ponad 20 lat związana była z IBM Translation Center, zajmując się kolejno tłumaczeniem, weryfikacją, terminologią, testowaniem lokalizacji, prowadzeniem projektów lokalizacyjnych, a także wdrażaniem tłumaczeń maszynowych oraz modelu Continuous Delivery. Koordynując lokalizację oprogramowania, dokumentacji i stron WWW na kilkanaście języków z Europy Środkowej, zdobyła spore doświadczenie w pracy na styku kultur, na pograniczu polityki korporacyjnej oraz lokalnych norm i zwyczajów.
Od 2019 pracuje w Dolby Laboratories, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie lokalizacji i zgłębia tajniki tworzenia dokumentacji technicznej. Kilka razy w roku prowadzi szkolenia z lokalizacji oprogramowania/dokumentacji i z zastosowania tłumaczeń maszynowych w praktyce. Współautorka publikacji „Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania” (z drem Agenorem Hofmannem-Delborem, wyd. Helion).
Hobby w kolejności alfabetycznej: biegówki, dzieci, ogrodnictwo, Tatry.