Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ubezpieczeń i Bankowości w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Z branżą motoryzacyjną związany od 1967 roku. Pracował 13 lat: w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w dziale badań pojazdów (inżynier badań oraz Kierownik Zakładu Badań Pojazdów), a następnie kierownik Branżowego Ośrodka Jakości POLMO. Uczestniczył w uruchamianiu OBR-ów w zakładach ZPMot, oraz wdrażaniu licencji m.in.: FIAT125, FIAT126, Berliet co umożliwiło zapoznanie się z nowymi konstrukcjami, technologiami (również podczas wyjazdów zagranicznych). Dyrektor Inspektoratu PZU Warszawa-Wola (po wygranym konkursie) 1981 r.-1989 r. Od 1995 roku zajmował się wdrażaniem na rynku polskim systemu Audatex, m.in. w PZU (przeszkolił min.1200 pracowników w ośrodku PZU w Polanicy Zdroju; również pracowników PZU z filii na Litwie i w Ukrainie), Warta, Hestia, Generali, Allianz i w innych firmach ubezpieczeniowych, w organizacjach i firmach rzeczoznawczych PZMot, Dekra, TUV Rheinland i in.), warsztatach, ASO (wszystkie marki i importerzy) oraz w kancelariach i firmach dostarczających materiały do lakierowania (AKZO Nobel, Sikkens, PPG, itp.). Aktywny dialog z tymi środowiskami umożliwił udoskonalenie Audatex i dostosowanie go do specyfiki polskiego rynku. Od 2008 roku prowadzi zajęcia z zakresu kosztorysowania napraw w wyższych uczelniach (w ramach studiów podyplomowych), m.in. w Politechnikach: Poznańskiej, Radomskiej Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej a nawet ćwiczenia z programem w Akademii Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Od 2017 roku konsultant i partner firmy DAT Polska, posiada uprawnienia do przeprowadzania szkoleń w tym systemie. Od 202 roku członek Komisji Egzaminacyjnej przy Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców Samochodowych w Warszawie.