UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: z.bartman@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Architektura

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Magister inż. architekt krajobrazu, absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, członkini Stowarzyszenia Architektów Polski. Doświadczenie zawodowe zdobywała w latach 2013 – 2017 podczas praktyki zawodowej w Polsce w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Ochrony Zabytków w Warszawie, w  pracowni krajobrazu Grima Architektura i Krajobraz w Warszawie współpracując przy projektach: Eko Park Uniwersytetu Gdańskiego i Park Zachodni w  Warszawie, oraz w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Jork w firmie Summerhill Landscapes projektując i pełniąc nadzory nad realizacją prywatnych ogrodów rezydencjonalnych. Wiedzę o roślinach poszerzała pracując dla Polskiej Akademii Nauk Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie na stanowisku przewodnika po kolekcji roślin znajdujących się na terenie Ogrodu oraz w jego szklarniach i galeriach. W latach 2018 – 2020 samodzielny asystent w Katedrze Architektury Krajobrazu, WOBIAK, SGGW. W latach 2020 – 2021 zatrudniona na stanowisku inspektora ds. dokumentacji projektowej w Zarządzie Zieleni Miejskiej m.st. Warszawy. Od 2019 r. pracę projektanta łączy z nauczaniem architektury krajobrazu na kierunku Architektura na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji w  Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Współautorka projektów rewaloryzacji zabytkowych ogrodów założenia pałacowo – parkowego Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie: Ogrodu przy Białym Domu, zabytkowego Ogrodu wokół Pałacu Myślewickiego, ozdobnego kwietnika przy pawilonie Trou Madame, otoczenia Świątyni Diany z lokalizacją Omphalosa, Koncepcji Pawilonu chińskiego z klasycznym otoczeniem Ogrodu chińskiego, Ogrodu Modernistycznego Geometrycznego i Ogrodu Modernistycznego Naturalistycznego.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• ogrody historyczne;
  • zadania projektowe dotyczące przestrzeni publicznej oraz roli jaką pełni w niej zieleń.