Mgr Jakub Kozakoszczak - Uczelnia Vistula

Doktorant na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista ds. przetwarzania języka naturalnego w firmie Selidor.

Studiował sztuczną inteligencję na specjalności Speech and Language Technology na Katholieke Universiteit Leuven w Belgii oraz Philosophy of Being, Cognition and Value i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim.

Interesuje się rolą introspekcji w uzasadnianiu hipotez językoznawczych, pracuje nad metodą pozyskiwania danych do opisu semantyki języków naturalnych z zastosowaniem metod inżynierii lingwistycznej.

Prowadzi autorskie zajęcia z zakresu językoznawstwa informatycznego i korpusowego dla studentów UW i z automatyzacji pracy z tekstem dla słuchaczy Uniwersytetu Otwartego UW. W ramach projektów naukowych współpracował z Wydziałem Artes Liberales UW, Wydziałem Polonistyki UW i Instytutem Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Członek Polskiego Towarzystwa Semiotycznego i Ośrodka Badań Filozoficznych.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy: