UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: k.lukawski@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia; Pedagogika

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Wykładowca akademicki, nauczyciel, działacz NGO. Absolwent studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku historia (AH im. A. Gieysztora), studiów podyplomowych muzealnictwa (AH), edytorstwa (Polska Akademia Nauk) i ochrony własności intelektualnej (Uniwersytet Warszawski). Doktorant na Wydziale Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Autor i redaktor prac naukowych z zakresu historii i historii wychowania; wydawca edycji naukowych XX-wiecznych pamiętników; uczestnik konferencji naukowych z zakresu historii, muzealnictwa, pedagogiki. Członek Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Muzeów (International Council of Museums, ICOM).

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• historia nowożytna, historia XX wieku;
  • dzieje myśli pedagogicznej;
  • edukacja muzealna i dostępność muzeów dla osób niepełnosprawnych;
  • regionalistyka;
  • heraldyka i falerystyka wojskowa;
  • ochrona własności intelektualnej.