UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

e-mail: m.cybulska-janczew@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia hiszpańska

Magister Filologii Hiszpańskiej (studia na Uniwersytecie Hawańskim i UW, magisterium w 1980). W latach 1982-2020 wykładowca języka hiszpańskiego (na wszystkich poziomach oraz języka specjalistycznego) w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2002- 2014 kierownik Pracowni Językoznawstwa i Dydaktyki Języków Iberyjskich w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich, Członek Rady Naukowej Instytutu, koordynator d/s nauczania języka hiszpańskiego, autor programów nauczania i egzaminów certyfikacyjnych.

W latach 2000-2012 współpraca z Wyższą Szkołą Turystyki i Rekreacji im. Orłowicza (obecnie SGTiH), jako lektor i koordynator programów nauczania języka hiszpańskiego. W latach 2014-2020 – współpracownik Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na kierunku Iberystyka, lektor języka hiszpańskiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, autor programów nauczania.

W latach 2003-2020 współpracowała z MSZ jako lektor prowadzący warsztaty z języka hiszpańskiego dla pracowników ministerstwa, poziom C1, C2 oraz język specjalistyczny, ekspert d/s egzaminów resortowych; z wydawnictwami Langenscheidt , Bellona i Nowela jako tłumacz, redaktor i recenzent pozycji podręcznikowych i gramatycznych związanych z nauką i dydaktyką języka hiszpańskiego; z Telewizją Polską jako tłumacz filmów fabularnych i dokumentalnych oraz konsultant językowy. Recenzent artykułów  z dziedziny dydaktyki języka hiszpańskiego.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• glottodydaktyka, językoznawstwo;
  • język środków masowego przekazu, słowotwórstwo, neologizmy.