mgr Małgorzata Smoleń-Bojańczyk
e-mail: m.smolen-bojanczyk@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Wieloletni praktyk w dziedzinie finansów przedsiębiorstw i rachunkowości. Pracowała na stanowisku audytora, kontrolera finansowego, kierownika finansów i księgowości w przedsiębiorstwach polskich i międzynarodowych. Ukończyła studia w zakresie ekonomii i prawa podatkowego oraz kursy w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów (nr 48687/2011). Certyfikaty językowe: język angielski – EMI Cambridge Certificate, LCCI 3, dobra znajomość języka niemieckiego i rosyjskiego. Rozpoczęty na Akademii Finansów i Biznesu Vistula przewód doktorski pt. „Teoria agencji a znaczenie ujawnień informacyjnych w świetle nowych wymogów  stawianych korporacjom w USA i UE po roku 2000”. Planowany termin zakończenia 2019 r. Prowadzi zajęcia głównie w języku angielskim ze studentami z różnych dziedzin rachunkowości, finansów przedsiębiorstw i sprawozdawczości finansowej.