Strona główna / Uczelnia / Kadra / mgr Marek Dyjasz

mgr Marek Dyjasz

Ekspert w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcyjnej, członek Stowarzyszenia Ekspertów Ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych ACFE Polska . Oficer policji w stanie spoczynku, służbę zakończył w 2012 r. po 30 latach służby w pionie kryminalnym. W ostatnich latach swojej kariery zawodowej pełnił funkcję Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji ( 2010-2012) nadzorując pracę policjantów służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej w Polsce . Wcześniej pełnił funkcję Naczelnika Wydziału ds. Zabójstw Komendy Stołecznej Policji ( 1999-2004), Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu   ( 2005-2007) oraz Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Głównej Policji ( 2008-2009). Insp. Marek Dyjasz posiada bogate doświadczenie zawodowe w zwalczaniu przestępczości kryminalnej w tym p-ko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu oraz przestępczości gospodarczej i korupcyjnej . Swoje zawodowe doświadczenie oraz wiedzę merytoryczną wykorzystywał miedzy innymi jako prelegent w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie , Szkole Policji w Pile oraz na wykładach dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jednocześnie jako ekspert dw. z przestępczością kryminalną wielokrotnie uczestniczył w zespołach resortowych powołanych przez Komendanta Głównego Policji oraz Ministra Spraw Wewnętrznych – m.in. przy Prezydencji Polski w Ramach Unii Europejskiej ( 2011 ) oraz Euro 2012. Aktualnie wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, Akademi Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie ,Krakowskiej Akademi im. A. Fycza- Modrzewskiego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W latach 2015/2016 realizował zajęcia na kusie „ Studium zapobiegania i wykrywania naduzyć gospodarczych i korupcji „ organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddzial Okregowy w Warszawie.