mgr Robert Radziejewski
e-mail: r.radziejewski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Grafika

Magister sztuki od 1997 r. Wyższe studia na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w latach 1992-1997 (m.in. u Prof. Juliana Pałki, Franciszka Starowieyskiego, Jerzego Grabowskiego) ukończone z wyróżnieniem dyplomem w pracowni Prof. Juliana Pałki.

Od 1997 r. udział w wystawach fotografii, rysunku i malarstwa. Od 1995 r. współpraca z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Do 1999 r. grafik w wydawnictwie Helvetica i Marquard Media. Od 1999 r. dyrektor artystyczny w wydawnictwie Marquard Media. W 2002 r. uzyskanie wyróżnienia za okładkę roku w konkursie Grand Front organizowanego przez Izbę Wydawców Prasy. Od 2008 r. juror prestiżowego konkursu Grand Front. W latach 2002-2007 wykładowca autorskiego programu edukacyjnego dotyczącego grafiki wydawniczej (praktyczne aspekty pracy grafika, kierownika studia graficznego i dyrektora artystycznego, wykorzystanie Desctop Publishing, fotoedycji oraz prawa autorskiego) na wydziale Grafiki EAS. Od 2015 r. wykładowca AFiB Vistula na kierunku Grafika (projektowanie graficzne, grafika wydawnicza, rysunek i malarstwo, a także autorski przedmiot Podstawy działań plastycznych). Od 2016 r. asystent Profesora Rosława Szaybo, współtworzący autorską formułę prowadzonych razem wykładów. Od 2018 r. prowadzący Pracownię kreatywnego projektowania grafiki i fotografii oraz Pracownię plakatu okolicznościowego i artystycznego, a także Kreowanie marki.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• rynek medialny w Polsce i na świecie;
  • relacje popkultury i sztuki wysokiej;
  • analizy rynku sztuki;
  • aspekty funkcjonowania projektantów graficznych jako freelancerów.