Wirtualne targi pracy JobDay 2020!

Sebastian Królikowski

mgr Sebastian Królikowski
e-mail: s.krolikowski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Dziennikarstwo i komunikacja sSpołeczna

Aktor, reżyser, scenarzysta, wykładowca, instruktor teatralny. Ukończył aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Absolwent Dziennikarstwa i  Komunikacji Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Amerykanistyki na Uniwersytecie  Warszawskim.  Uczestnik 12th Annual Transatlantic Students Symposium odbywającego się w 2014 r. w Oregonie. Jako reżyser debiutował w 2015 r. spektaklem pt. „Beauty Box”, którego premiera odbyła się w Teatrze WARSawy. Współreżyser cyklu spektakli: „Story Lab 90.”, „Story Lab 1986/2016”, „Story Lab 1968/2017” których premiery odbywały się w warszawskim Teatrze Powszechnym w ramach Festiwalu Korczak. Współscenarzysta filmów krótkometrażowych „The Clock is Ticking”, „Extreme Travel” oraz “Obudź się”.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• technika mówienia w autoprezentacji;
  • kultura języka i jej wpływ na konstrukcję materiałów dziennikarskich;
  • wpływ kultury na systemy medialne.