Tom Hashimoto

e-mail:  t.hashimoto@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu I Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Stosunki międzynarodowe / Ekonomia / Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Specjalizuje się w okresie postkomunistycznym, a jego obecne badania koncentrują się na Warszawie jako międzynarodowym centrum handlu papierami wartościowymi (w porównaniu do Pragi, Budapesztu i Wiednia); prowadzi badania oparte na geografii finansowej, a także analizie ekonomicznej prawa; ostatnio był redaktorem „Reviewing the European Union Accession” (Brill, Leiden / Boston); obecnie przygotowuje na Uniwersytecie w Oksfordzie rozprawę doktorską o Warszawie jako centrum finansowym.

Zainteresowania badawcze:

• geografia finansowa;
  • centra międzynarodowego rynku papierów wartościowych;
  • transformacja postkomunistyczna;
  • analiza ekonomiczna prawa;
  • „Szkoła angielska” (teoria stosunków międzynarodowych).