Wojciech Wełnicki

e-mail: w.welnicki@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Grafika

Studiował w Łódzkiej Szkole Filmowej, absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykładał w Policealnym Studium Fotografii. Współpracuje z Wydziałem Kultury Dzielnicy Warszawa-Ochota; prowadzi autorskie z młodzieżą licealną i ze studentami. Współpracował z  wydawnictwem Sztuka Polska – dokumentacja rzeźby. Autor wielu wystaw fotografii, m.in.: „Strofy o cmentarzu żydowskim”, “Pociąg do sztuki”, “Obcy wśród swoich – swój wśród obcych”,  “W poszukiwaniu kobiety – za kratami”, „Ponad czasem”. Współautor zdjęć do albumów fotograficznych. W latach 2003 – 2015 współpracował z polską edycją magazynu modowego „ELLE”. Prowadzi własne studio reklamowo-modowe.