Prof. Dr Hab. Dmitry Zaitsev - Uczelnia Vistula

e-mail:  d.zaitsev@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Inżynierski
Kierunek kształcenia: Informatyka

Stopień inżyniera zdobył na Politechnice Donieckiej na Ukrainie, stopień doktora – w Kijowskim Instytucie Cybernetyki; autor dwóch książek i ponad stu artykułów (32 artykuły indeksowane w Scopusie oraz WoS); opracował uniwersalne sieci Petriego, analizę nieskończonych sieci Petriego o regularnej strukturze, rozkład sieci Petriego oraz metodę syntezy funkcji logiki rozmytej podawanej przez tabele; jest członkiem ACM; gościł na wielu zagranicznych uniwersytetach, w tym w Chinach, Niemczech, Francji, Holandii i USA; prowadzi wiele projektów badawczych m.in z zakresu oprogramowania i sieci komputerowej.

Zainteresowania badawcze:

• modele obliczeń;
  • systemy operacyjne i systemy systemowe;
  • technologia sieciowa;
  • systemy równoległe i rozproszone;
  • kontrola produkcji;
  • sieci Petriego.