Prof. Dr Hab. Juliusz Kotyński - Uczelnia Vistula

e-mail: j.kotynski@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunki kształcenia: Ekonomia / Finanse i Rachunkowość

Dyrektor Instytutu Badań Ekonomicznych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula; były stypendysta Fulbrighta w Departamencie Ekonomii Uniwersytetu Harvarda; profesor SGH; pracownik i konsultant Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ i UNCTAD w Genewie; radca ekonomiczno-handlowy i radca handlowy-minister pełnomocny, kierownik Biura Radcy Handlowego Ambasady RP we Francji (1993-1998); radca generalny w Ministerstwie Finansów (2002-2006 ); członek Komitetu Polityki Ekonomicznej Rady Unii Europejskiej (2003-2006); w działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu teorii i polityki handlu międzynarodowego, finansów, globalizacji, polityki gospodarczej oraz regionalnej integracji gospodarczej i finansowej; od 2004 r. jest członkiem Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium PAN; uczestniczy w badaniach i publikacjach „Forum Myśli Strategicznej” PTE i Komitetu Prognoz; jest autorem ok. 300 publikacji naukowych z zakresu ekonomii, finansów i stosunków międzynarodowych.

Zainteresowania badawcze:

• rozwój gospodarczy i polityka gospodarcza Polski;
  • UE i strefa euro w otoczeniu globalnym;
  • zarządzanie ryzykiem ekonomicznym i finansowym;
  • analizy i prognozy koniunktury gospodarczej Polski i świata;
  • problemy transformacji gospodarczej.