prof. dr hab. Andrzej Weseliński
e-mail: a.weselinski@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia angielska

Autor książek i artykułów naukowych z zakresu literatury i kultury brytyjskiej i amerykańskiej opublikowanych w kraju i za granicą; Visiting Professor na uniwersytetach amerykańskich i brytyjskich, m.in. University of Notre Dame, USA, University College London; uczestnik międzynarodowych konferencji i programów badawczych; założyciel pisma naukowego ANGLICA: An International Journal of English Studies; współautor kilkudziesięciu programów edukacyjnych emitowanych przez Telewizję Polską i Polskie Radio; laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe; laureat konkursu BBC European Service; odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Zainteresowania badawcze:

• współczesna literatura brytyjska i amerykańska;
  • związki literatury i filmu;
  • komparatystyka literacka ;
  • narratologia.