Dzień otwarty online - studia podyplomowe

Andrzej Weseliński

prof. dr hab. Andrzej Weseliński
e-mail: a.weselinski@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Języków Obcych
Kierunek kształcenia: Filologia / Filologia angielska

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (1990-2014). Były dyrektor Instytutu Anglistyki UW oraz kierownik Zakładu Literatury Angielskiej. Od 2006 r. prof. zw. d. Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej, a od 2014 r. Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W latach 2007-2011, 2014-2017 Dziekan Wydziału Filologii AFiB Vistula. Autor książek i artykułów naukowych z zakresu literatury, kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Visiting Professor na uniwersytetach brytyjskich i amerykańskich, m.in. University of Notre Dame, Indiana, University College London, uczestnik międzynarodowych konferencji i programów badawczych. Założyciel pisma ANGLICA: An International Journal of English Studies, autor i współautor kilkudziesięciu programów edukacyjnych emitowanych przez Telewizję Polską i Polskie Radio. Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe. Ekspert Narodowego Centrum Nauki. Koordynator zespołu autorów haseł z zakresu literatury anglojęzycznej do Wielkiej Encyklopedii PWN (wyd. najnowsze). Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Laureat konkursu BBC European Service. Stypendysta American Council of Learned Societies oraz British Council. W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu literatury i kultury krajów angielskiego obszaru językowego.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• współczesna literatura brytyjska i amerykańska;
  • związki literatury i filmu;
  • literatura wiktoriańska;
  • komparatystyka literacka;