Dni otwarte online już od 21.09.2020

O projekcie

„Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” to największy w Polsce program nauczania przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to wieloetapowy konkurs na pomysł biznesowy, obejmujący 3 subregiony z centrami w Warszawie, Wrocławiu oraz Olsztynie. Uczestnicy programu będą mieli możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i nabycia kompetencji, które pozwolą im po ukończeniu szkoły na otworzenie i prowadzenie własnego biznesu.

Cel projektu

Celem jest podniesienie kompetencji młodzieży z zakresu innowacyjnego myślenia, budowania zespołów projektowych, samoorganizacji, podejmowania własnych inicjatyw i realizowania pomysłów biznesowych opartych na pasji.

Projekt obejmie swoim działaniem 1800 uczniów w wieku 16 – 19 lat, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski (600 z każdego z 3 regionów). Uczestnicy będą zgłaszali swoje pomysły na biznes do kolejnych etapów projektu.

Uczestnikami projektu będzie również 120 rodziców uczniów. Będą oni mieli możliwość wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach (40 osób z każdego z 3 regionów).

Etapy (w każdym regionie)

1. 30 warsztatów merytoryczno-coachingowych (wzbogaconych o kursy online).
  2. Przyjęcie zgłoszeńkonkursowych i wybór spośród nich 40 najlepszych.
  3. Dwudniowe szkolenia merytoryczne dla 40 uczniów z pomysłami na biznes.
  4. Mentoringonline, który obejmie 40 osób – w wymiarze 20 godzin na każdego uczestnika.
  5. Półfinał dla 15 najlepszych uczestników wregionie i wybór 5 projektów do finału ogólnopolskiego.
  6. Finał ogólnopolski – 15 pomysłów biznesowych z 3 regionów.

Co otrzymają uczestnicy?

• Realne wsparcie w rozwijaniu kompetencjiprzy udziale doświadczonych specjalistów i trenerów biznesu.
  • Szereg spotkań inspiracyjnych z generowania pomysłów na biznes, prowadzonych przez ekspertów.
  • Wyjazdowe, dwudniowe warsztaty dla uczniów posiadających najlepsze pomysły na biznes oraz ich rodziców – wraz z pokryciem kosztów podróży i zakwaterowania.
  • Uroczysty półfinał– to możliwość zaprezentowania się przed jury najzdolniejszej młodzieży.

Partnerzy realizujący projekt:

Akademia Finansów i Biznesu Vistula:

• najbardziej umiędzynarodowiona uczelnia w Polsce (studenci ze100 państw);
  • należy do najważniejszych polskich instytucji działających na rzecz rozwoju nauki;
  • lider innowacyjnego kształcenia;
  • 27 lat doświadczenia narynku;
  • połączenie tradycji z nowoczesnymi trendami w świecie nauki.

Instytut Kreowania Przedsiębiorczości (Startup Academy):

• liderw generowaniu innowacji i nauczaniu przedsiębiorczości w Polsce;
  • w ciągu 7 lat przeszkolił ponad 20 000 osób, wspierając je w drodze do własnego biznesu;
  • wspiera samorządy i korporacje w generowaniu innowacji i stymulowaniu wzrostu gospodarczego w kraju i regionie.

Kopia Logo Startup Academy

Zapraszamy na stronę www.startupacademy.pl

ZADBAJ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE !

Kontakt: plp@startupacademy.pl

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY NA KAŻDYM JEGO ETAPIE

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

Unia

WARTOŚĆ PROJKETU I DOFINANSOWANIA: 983 030,00 zł / 953 030,00 zł

Okres realizacji: 01.01.2019-28.02.2021 r.

• Regulamin uczestnictwa i rekrutacji

• Formularz zgłoszenia do udziału w projekcie - rodzic

• Formularz zgłoszenia do udziału w projekcie - uczeń

• Oświadczenie uczestnika projektu