• e-VISTULA dla e-studentów

Numer i nazwa Osi Priorytetowej RPO WM

II Wzrost e-potencjału Mazowsza

Opis projektu:

Celem projektu jest udostępnienie (do 31.08.2018 roku), wszystkim studentom Akademii Finansów i Biznesu VISTULA (dalej AFiBV) oraz mieszkańcom województwa mazowieckiego, pięciu nowych e-usług AFiBV, co przyczyni się do zwiększenia dostępności, jakości i efektywności kształcenia w regionie.

Cele szczegółowe:

1.uruchomienie e-usług: 1) e-Poradnictwo, 2) e-Rekrutacja na praktyki, staże, szkolenia, 3) e-Ankiety, poprzez cyfryzację usług dotychczas

realizowanych w AFiBV drogą tradycyjną, tj. diagnozowanie kompetencji; rekrutacja na praktyki, staże, szkolenia; prowadzenia badań ankietowych przez studentów;

1. uruchomienie nowej e-usługi: 4) e-Nauczanie na nowych kierunkach studiów, tj., na wybranych kierunkach studiów I stopnia (licencjackich) oraz studiów II stopnia;
    2. uruchomienie nowej innowacyjnej e-usługi: 5) Masowe Kursy Online (MOOC).

Projekt zakłada, iż pięć implementowanych e-usług to e-usługi o poziomie dojrzałości co najmniej 4: poziom transakcyjny. Na stworzony w ramach projektu portal ABK-Vistula, który powstanie w projekcie, celem świadczenia e-usług: e-Poradnictwo, e- Rekrutacja na praktyki, staże, szkolenia oraz e-Ankiety, składać się będzie: system informatyczny oraz zawartość portalu, czyli treści niezbędne do uruchomienia eusług. Natomiast w celu uruchomienia e-usług: e-Nauczanie na nowych kierunkach studiów oraz Masowe Kursy Online, wykorzystane zostaną: istniejąca platforma Akademii Finansów i Biznesu VISTULA do kształcenia na odległość oraz platforma Udacity.com. W przypadku ostatnich dwóch e-usług, zostanie w projekcie wytworzona tylko zawartość portali. Następnie e-usługi zostaną wdrożone (w tym przygotowani zostaną użytkownicy systemu – administratorzy) i uruchomione dla użytkowników. Projekt będący przedmiotem dofinansowania odpowiada na zidentyfikowane potrzeby Akademii Finansów i Biznesu VISTULA i jej studentów oraz mieszkańców województwa mazowieckiego, do których skierowane będą wypracowane w projekcie e-usługi.

• Staże bez granic

Akademia Finansów i Biznesu Vistula od 1 maja 2016 r. rozpoczęła realizację projektu „Staże bez granic”. Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Celem projektu jest podniesienie kompetencji 103 studentów (w tym 50 kobiet) Akademii Finansów i Biznesu Vistula (AFiBV) studiujących na kierunkach: Stosunki Międzynarodowe, w sposób odpowiadający potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa w okresie do 31.12.2017 r. Przedsięwzięcie polega na organizacji dla studentów 3-miesięcznych staży zawodowych w łącznej wysokości 360 godzin, tj. 120 godz./miesiąc dla każdego uczestnika projektu. Pierwsza grupa studentów trafi do pracodawców już w okresie lipiec-wrzesień 2016 r. Następni studenci odbywać mogą staże u pracodawców po semestrze zimowym i letnim roku akademickiego 2016/2017.

Regulamin_staże bez granic

• Liczę na staż

Akademia Finansów i Biznesu Vistula od 1 maja 2016 r. rozpoczęła realizację projektu „Liczę na staż” Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Działania 3.1. Kompetencje szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwoju na lata 2014-2000. Celem projektu jest podniesienie kompetencji 118 studentów (w tym 61 kobiet) Akademii Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula) studiujących na kierunku Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowości, w sposób odpowiadający potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa w okresie do 31.12.2017 r. Przedsięwzięcie polega na organizacji dla studentów 3-miesięcznych staży zawodowych w łącznej wysokości 360 godziny, tj. 120 godz.miesiąc dla każdego uczestnika projektu. Pierwsza grupa studentów trafi do pracowników już w okresie lipiec-wrzesień 2016 . Następni studenci odbywać mogą staże u pracodawców po semestrze zimowym i letnim w roku akademickim 2016/2017.

Regulamin_liczę na staż

• Informatyka szansą dla Ciebie

Projekt ma na celu rozwinięcie oferty dydaktycznej na kierunku informatyka w AFiB Vistula. Dla najlepszych studentów w ramach projektu organizowane są staże, wyjazdy studyjne oraz program stypendialny.

• Młodzi z doświadczeniem

Projekt realizowany jest w okresie 1.02.2015 – 30.09.2015 r. W ramach projektu „Młodzi z doświadczeniem” Biuro Karier oferuje 80 płatnych staży oraz organizuje dla studentów warsztaty w celu rozwijania kompetencji. Wielu studentów i absolwentów po zakończeniu stażu w ramach projektów otrzymało stałe zatrudnienie. Biuro karier nie traci kontaktu ze stażystami/absolwentami pozostając w stałym kontakcie z nimi i ich pracodawcami.