Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest programem szkoleniowo-doradczym, który ma na celu podniesienie kompetencji menadżerów polskich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania innowacjami. W uproszczeniu chodzi o to, aby pokazać firmom, w jaki sposób mogą wykorzystywać innowacje w swoim rozwoju. Uczestnicy AMI nabywają wiedzę i umiejętności zarówno w zakresie tworzenia innowacji samodzielnie, wewnątrz firmy, jak również pozyskiwania ich z zewnątrz i implementowania do działalności swojej firmy.
Co to jest Akademia Menadżera Innowacji (AMI)?

Co wchodzi w zakres?
Uczestnicy AMI biorą udział w ponad 90 godzinach wykładów i warsztatów, a ponadto korzystają z indywidualnego doradztwa w wymiarze do 120 godzin w przypadku firm małych, średnich i dużych oraz do 60 godzin w przypadku firm mikro.
Zakres merytoryczny AMI jest zbudowany wokół 6 głównych tematów:
- kultura innowacyjności,
- zrozumienie biznesu,
- strategia,
- struktura organizacyjna,
- potencjał i zasoby,
- procesy.
Uzupełniają go warsztaty z 3 metodyk tworzenia i wdrażania innowacji:
- Business Model Canvas,
- Design Thinking,
- Open Innovation.
Wykłady i warsztaty podnoszą kompetencje pracowników. Z kolei praca z doradcą ma oddziaływać także na firmę, a polega na analizie obecnego stanu przedsiębiorstwa i wypracowaniu rekomendacji, w jaki sposób funkcjonowanie firmy w każdym z ww. obszarów można udoskonalić. Ważne jest to, że to uczestnicy programu wspólnie z doradcą decydują o tym, jakiemu tematowi poświęcą najwięcej czasu, jaki problem firmy chcą rozwiązać.
Każdemu z przedsiębiorstw biorących udział w programie przedstawiane są kandydatury kilku doradców dopasowanych do specyfiki firmy, także jej lokalizacji, ale to uczestnicy AMI decydują, z którym z nich chcą podjąć współpracę.
Kogo zapraszamy?
Zapraszamy firmy z każdej branży. Warunkiem jest chęć rozwoju dzięki innowacjom i chęć podnoszenia kompetencji swoich pracowników w tym zakresie.
Chcąc skorzystać z programu, firma jest zobowiązana oddelegować do AMI:
– firmy mikro – od 2 do 3 pracowników,
– firmy małe, średnie i duże – od 3 do 5 pracowników.
Powinny to być osoby zajmujące stanowiska kierownicze co najmniej średniego szczebla, tzn. co najmniej kierownicy działów.
Projekt jest dofinansowany
Projekt jest dofinansowany w wysokości do 80% dla firm z sektora MSP i do 50% dla firm dużych, ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na lata 2014-2020.
Maksymalna wysokość wkładu własnego przedsiębiorstwa nie powinna przekroczyć:
- 10 200 zł* netto w przypadku firm mikro (przy założeniu delegowania 2 pracowników),
- 17 000 zł* netto w przypadku małych i średnich firm (przy założeniu delegowania 3 pracowników),
- 42 600 zł* netto w przypadku dużych firm (przy założeniu delegowania 3 pracowników).
*Kwota zależna jest od liczby uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do AMI i może ulec zmniejszeniu. Powyższe wartości dotyczą sytuacji, w której w AMI weźmie udział 75 uczestników. Firma ponosi dodatkowo koszt podatku VAT (ok. 8000 zł).
Rekrutacja trwa do 20 lutego!
Więcej informacji o programie:
https://www.linkedin.com/company/instytutkreowaniainnowacji
Osoba do kontaktu:
Jakub Rawski
j.rawski@vistula.edu.pl
Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest to projekt, który został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
UWAGA! Bardzo ważne jest, aby w przypadku wypełnienia wniosku, wskazać w nim (punkt VI), że w rekrutacji wspierała Wnioskodawcę firma: Akademia Finansów i Biznesu Vistula (wybór z listy rozwijanej).
Filmy promocyjne AMI:
-
Ulotka o Akademii Menadżera Innowacji