UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

Co to jest Akademia Menadżera Innowacji (AMI)?

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest programem szkoleniowo-doradczym, który ma na celu podniesienie kompetencji menadżerów polskich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania innowacjami. W uproszczeniu chodzi o to, aby pokazać firmom, w jaki sposób mogą wykorzystywać innowacje w swoim rozwoju. Uczestnicy AMI nabywają wiedzę i umiejętności zarówno w zakresie tworzenia innowacji samodzielnie, wewnątrz firmy, jak również pozyskiwania ich z zewnątrz i implementowania do działalności swojej firmy.

Co to jest Akademia Menadżera Innowacji (AMI)?

Co wchodzi w zakres?

Uczestnicy AMI biorą udział w ponad 90 godzinach wykładów i warsztatów, a ponadto korzystają z indywidualnego doradztwa w wymiarze do 120 godzin w przypadku firm małych, średnich i dużych oraz do 60 godzin w przypadku firm mikro.

Zakres merytoryczny AMI jest zbudowany wokół 6 głównych tematów:

• kultura innowacyjności,
  • zrozumienie biznesu,
  • strategia,
  • struktura organizacyjna,
  • potencjał i zasoby,
  • procesy.

Uzupełniają go warsztaty z 3 metodyk tworzenia i wdrażania innowacji:

• Business Model Canvas,
  • Design Thinking,
  • Open Innovation.

Wykłady i warsztaty podnoszą kompetencje pracowników. Z kolei praca z doradcą ma oddziaływać także na firmę, a polega na analizie obecnego stanu przedsiębiorstwa i wypracowaniu rekomendacji, w jaki sposób funkcjonowanie firmy w każdym z ww. obszarów można udoskonalić. Ważne jest to, że to uczestnicy programu wspólnie z doradcą decydują o tym, jakiemu tematowi poświęcą najwięcej czasu, jaki problem firmy chcą rozwiązać.

Każdemu z przedsiębiorstw biorących udział w programie przedstawiane są kandydatury kilku doradców dopasowanych do specyfiki firmy, także jej lokalizacji, ale to uczestnicy AMI decydują, z którym z nich chcą podjąć współpracę.

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy firmy z każdej branży. Warunkiem jest chęć rozwoju dzięki innowacjom i chęć podnoszenia kompetencji swoich pracowników w tym zakresie.

Chcąc skorzystać z programu, firma jest zobowiązana oddelegować do AMI:

– firmy mikro – od 2 do 3 pracowników,

– firmy małe, średnie i duże –  od 3 do 5 pracowników.

Powinny to być osoby zajmujące stanowiska kierownicze co najmniej średniego szczebla, tzn. co najmniej kierownicy działów.

Projekt jest dofinansowany

Projekt jest dofinansowany w wysokości do 80% dla firm z sektora MSP i do 50% dla firm dużych, ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na lata 2014-2020.

Maksymalna wysokość wkładu własnego przedsiębiorstwa nie powinna przekroczyć:

• 8 300 zł* netto dla mikro przedsiębiorcy zgłaszającego 2 uczestników,
  • 14 400 zł* netto dla małych i średnich przedsiębiorców zgłaszających 3 uczestników,
  • 36 000 zł* netto dla dużych przedsiębiorców zgłaszających 3 uczestników.

Dodatkowo przedsiębiorstwo zobowiązane jest do pokrycia kosztu VAT w wysokości:

• 3 750 zł* dla mikroprzedsiębiorcy,
  • 7 900 zł* dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

*Ostateczna kwota uzależniona jest od liczby uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do Akademii Menadżera Innowacji i może ulec zmniejszeniu. W przypadku 100 uczestników nawet o 1000 zł netto od osoby.

NOWOŚĆ III edycji:

możliwość zmiany części wkładu prywatnego pieniężnego na wkład prywatny niepieniężny w postaci rozliczenia kosztów wynagrodzeń uczestników szkolenia za czas uczestnictwa w szkoleniu.

Co oznacza, że wkład własny pieniężny od części szkoleniowej programu, może wynieść 0 zł.

Założenia organizacyjne:

Okres realizacji III edycji AMI: czerwiec – grudzień 2021 r.

NOWOŚĆ – cała edycja, w jej części szkoleniowej będzie realizowana w trybie zdalnym

Pobierz harmonogram III edycji AMI

Więcej informacji o programie:

Osoba do kontaktu:
Jakub Rawski
j.rawski@vistula.edu.pl

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest to projekt, który został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

UWAGA! Bardzo ważne jest, aby w przypadku wypełnienia wniosku, wskazać w nim (punkt VI), że w rekrutacji wspierała Wnioskodawcę firma: Akademia Finansów i Biznesu Vistula (wybór z listy rozwijanej).

Filmy promocyjne AMI:

UE