Jako student Grupy Uczelni Vistula możesz wyjechać na część studiów za granicę na okres od 3 do 12 miesięcy. Czas ten będzie się liczył do Twoich studiów w Polsce. Wyjazd jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na tej stronie informujemy, co trzeba zrobić przed wyjazdem, w trakcie pobytu w uczelni partnerskiej i po powrocie, by czas tam spędzony przyniósł Ci jak największe korzyści.
KOMUNIKAT
Trwa rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach Programu Erasmus+ w semestrze letnim 2020/2021.
Zgłoszenia przyjmujemy w terminie 1 – 20.10.2020
Na część studiów do uczelni partnerskiej mogą wyjechać studenci, którzy posiadają zaliczony:
- pierwszy rok studiów I, III stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;
- pierwszy semestr studiów II stopnia;
Studenci studiów I i III stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich mogą aplikować na drugim semestrze, studenci studiów II stopnia mogą aplikować na pierwszym semestrze.
Podstawowe kryteria, które będą brane pod uwagę podczas kwalifikacji kandydatów:
1) wysoka średnia ocen ze wszystkich poprzednich lat studiów,
2) dobra znajomość języka obcego w jakim student będzie studiował, potwierdzona odpowiednim certyfikatem językowym (poziom min. B2).
3) studenci aplikujący na wyjazd po raz pierwszy mają pierwszeństwo w procesie selekcji.
Dodatkowe kryteria: aktywność w kołach naukowych, działalność organizacyjna na rzecz uczelni lub wydziału.
Formularze aplikacyjne wraz z certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego w którym będzie odbywała się nauka (poziom minimum B2), należy przesyłać drogą mailową na adres: erasmus@vistula.edu.pl
Studenci, którzy nie posiadają certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego na poziomie minimum B2 będą mogli przystąpić do egzaminu wewnętrznego. Prosimy, aby przesłali swoje aplikacje i w mailu potwierdzili chęć przystąpienia do egzaminu. O formie egzaminu oraz terminie zostaną powiadomieni.
Osoby niepełnosprawne z udokumentowanym stopniem niepełnosprawności ubiegające się o wyjazd w ramach Programu Erasmus+ muszą złożyć wraz z Formularzem zgłoszeniowym zaświadczenie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Osoby w trudnej sytuacji materialnej, posiadające prawo do pobierania stypendium socjalnego w uczelni wraz z Formularzem zgłoszeniowym muszą złożyć decyzję o przyznanym stypendium socjalnym. W przypadku jeśli w Uczelni nie zostały jeszcze przyznane stypendia socjalne na rok akademicki 2020/2021 osoby ubiegające się o wyjazd w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 składają decyzję o przyznanym stypendium socjalnym w roku akademickim 2019/2020.
Prosimy nie kontaktować się z dziekanatem w celu potwierdzenia średniej ocen i nie wypełniać tego pola w formularzu. Dział ds. Współpracy Międzynarodowej uzupełni te dane w poprozumieniu z dziekanatem.