UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

ZAMÓW KONSULTACJĘ

PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-2020

Projekt Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Cele projektu

Projekty realizowane ze środków PO WER wspierają mobilność ponadnarodową studentów. Ich głównym celem jest podniesienie kompetencji zawodowych i kluczowych studentów niepełnosprawnych oraz studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, poprzez zrealizowanie części programu kształcenia w zagranicznej uczelni.

Uczestnikami projektu są:

• studenci, których niepełnosprawność została potwierdzona orzeczeniem w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
  • studenci posiadający decyzję o przyznaniu stypendium socjalnego zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa o szkolnictwie wyższym.

Studenci mogą wyjeżdżać za granicę na studia lub praktykę do uczelni lub instytucji przyjmującej.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój umożliwia przyznanie dodatkowego wsparcia finansowego zagranicznej mobilności studentom niepełnosprawnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zaakceptowanych na wyjazd w ramach programu Erasmus+.

Student, który chce skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego z POWER w ramach projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” podlega ogólnym zasadom rekrutacji, realizacji i funkcjonowania programu Erasmus+ w uczelni.

• Stawki dofinansowania

• Warunki dodatek socjalny

• Warunki niepełnosprawność

Pobierz