O nas

Koło naukowe Bezpieczeństwa Sieci Komputerowych to grupa osób zainteresowanych zagadnieniami bezpieczeństwa sieci komputerowych.

Jak działamy

Nasze cele i działalność:

Cel główny to nauka projektowania i implementacji rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych, że szczególnym uwzględnieniem konfiguracji urządzeń sieciowych ukierunkowanych na bezpieczeństwo użytkowników.

Projektowanie, implementacja i testowanie praktycznie rozwiązań mających poprawić poziom bezpieczeństwa administrowanych sieci komputerowych.

Jak działamy

Projekty i osiągnięcia

Każde zajęcia to mały projekt – przykładowo:

– konfiguracja vlanów z uwzględnieniem routingu pomiędzy nimi realizowanego na pojedynczym łączu trunk z wykorzystaniem subinterfejsów oraz accesslist pozwalających zarządzać zasadami komunikacji pomiędzy użytkownikami vlanów w zależności od ich potrzeb,

– konfiguracja urządzeń sieciowych (router, switch) w celu eliminacji możliwości przeprowadzenia ataków na sieć określanych jako DHCP snooping,

– analiza, wprowadzanie usprawnień i testowanie rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych, takich jak szyfrowanie transmisji różnymi protokołami, ukrywanie ssid, zabezpieczanie dostępu przez kontrolę różnych parametrów dołączanych urządzeń.

Projekty i osiągnięcia

Kontakt do Bezpieczenstwa Sieci Komputerowej

Masz pytania? Napisz do nas!

Koordynator: Tomasz Bartczak
E-mail: bsk.club@vistula.edu.pl

Aplikuj online